Кон’юнктивіт – це почервоніння та запалення прозорої плівки, яка оточує частину очного яблука та покриває внутрішню частину століття. Це викликано вірусною або бактеріальною інфекцією, але може виникнути внаслідок алергії, контакту з хімічними речовинами або різних захворювань.

Вірусний та бактеріальний кон’юнктивіт дуже заразні. Недотримання правил гігієни (не миття рук) або контакту з інфікованим предметом, що належить хворій людині (наприклад, з використанням того ж рушника) достатньо, щоб заразитися цим захворюванням. Цікаво, що кон’юнктивіт також може передаватися повітряно-краплинним шляхом, наприклад, при чханні чи кашлі. Тому людям з вірусним або бактеріальним кон’юнктивітом слід залишатися вдома кілька днів.

Алергічний кон’юнктивіт (викликаний пилком, вовною тварин, косметикою та парфумерією) та кон’юнктивіт, викликаний контактом з миючими засобами, не заразні.

Нижче ви знайдете дієві поради на тему здоров’я про симптоми гострого кон’юнктивіту.

Гострий кон'юнктивіт - симптоми та лікування

Почервоніння очей

Почервоніння очей – типовий симптом кон’юнктивіту. Його часто можна ігнорувати, особливо для людей, котрі багато працюють за комп’ютером. Однак це почервоніння не зникає, коли ми відпочиваємо.

Опухлі, червоні повіки

Це симптом, який вражає як кон’юнктивіт, викликаний інфекцією, і алергічний кон’юнктивіт. Бактеріальний чи вірусний кон’юнктивіт зазвичай спочатку вражає одне око, а ще через кілька днів поширюється інше. Алергічний кон’юнктивіт вражає відразу обидва ока.

Сльозотеча

Вірусний та алергічний кон’юнктивіт призводить до високого сльозовиділення. При бактеріальному запаленні сльозотеча необов’язкова.

Поколювання або печіння в очах

Цей симптом не можна ігнорувати. Відчуття печіння і печіння в очах настільки сильне, що заважає виконувати повсякденні справи.

Тип виділень з ока вказує на те, з яким типом кон’юнктивіту ми маємо справу. Прозорі рідкі виділення – симптом вірусного або алергічного кон’юнктивіту. Якщо виділення гнійні, зеленого та жовтого кольору та у великій кількості, ви, ймовірно, маєте справу з бактеріальною інфекцією.

Гострий кон'юнктивіт - симптоми та лікування

Злиплі повіки

Якщо ви прокидаєтеся вранці і вам здається, що очі склеєні, це очевидний симптом кон’юнктивіту. Виділення з очей накопичуються на повіках протягом ночі та висихають, що призводить до проблем з відкриттям очей при пробудженні.

Чутливість до світла

Кон’юнктивіт може спричинити невелику світлочутливість. Якщо у вас є інші симптоми, такі як проблеми із зором, світлобоязнь чи сильний біль в очах, можливо, інфекція поширилася за межі кон’юнктиви. Вам слід негайно звернутися до лікаря.

Відчуття, ніби «щось упало вам у око».

Коли ви страждаєте на кон’юнктивіт, ви можете відчувати в оці якесь стороннє тіло. Це відчуття схоже на відчуття піску у вічі.

Лікування кон’юнктивіту

  • Бактеріальний кон’юнктивіт лікується антибіотичними очними краплями, мазями чи таблетками.
  • Вірусний кон’юнктивіт не піддається лікуванню – потрібно просто зачекати. Тривалість кон’юнктивіту у разі становить 4-7 днів.
  • Алергічний кон’юнктивіт зазвичай відбувається невдовзі після усунення джерела алергії.
  • Кон’юнктивіт, викликаний контактом з миючими засобами, вимагає ретельного промивання ока фізіологічним розчином (не менше 5 хвилин) та негайного відвідування лікаря.

Полегшення симптомів кон’юнктивіту

Щоб полегшити біль і видалити слиз, спричинений вірусними або бактеріальними інфекціями, прикладіть до очей холодний або теплий компрес. Не забудьте використати різні компреси для кожного ока. Це запобігатиме поширенню інфекції. Використовуйте щоразу чистий компрес. Очистіть око, протираючи його від центру до країв.

Гострий кон'юнктивіт - симптоми та лікування

Як довго заразний кон’юнктивіт?

При бактеріальному кон’юнктивіті ви можете повернутися до роботи або навчання через 24 години після прийому антибіотика. Вірусний кон’юнктивіт заразний протягом усього періоду прояву симптомів.

Запобігання поширенню інфекції

Якщо хтось із членів вашої родини (особливо дитина) страждає на кон’юнктивіт, намагайтеся не торкатися його очей і ретельно мийте руки щоразу, коли ви даєте йому ліки. Ніколи не ділитеся рушниками і одразу ж викиньте серветки. Змінюйте рушники та простирадла щодня. Продезінфікуйте всі поверхні, яких доторкнувся хворий – стіл, раковину, дверні ручки. Ви також маєте викинути всі косметичні засоби, які використовувалися під час зараження.

Добавить комментарий

Please sing in to post your comment or singup if you don't have account.