Правильно підібрана техніка для роботи на дачній ділянці значно полегшує життя власникам городів, про це розповідає блог barra.com.ua. Немає необхідності брати в руки лопату і перекопувати територію, отримуючи нагороду за працю мозолі на руках. Вибір техніки залежить від розміру території, що обробляється:
– для ділянок до 20 соток використовують культиватори;
– для ділянок понад 30 соток використовують мотоблоки;
– Для ділянок від 50 соток використовують міні-трактори.
Розглянемо детальніше перший варіант: культиватори
Культиватори розпушують і підгортають ґрунт, знищують бур’яни та закладають добрива. Оснащені легкознімними ґрунтовими фрезами, які дозволяють регулювати відстань між грядами. Порівняно з мотоблоками культиватори легші за вагою та простіше в управлінні.
Бензинові культиватори
Бензинові культиватори важчі і потужніші за електричні, тому глибше обробляють грунт. Працездатність техніки залежить від джерел харчування. Культиватор глухне у разі перешкоди – перегорання мотора зведено до мінімуму.
До недоліків бензинових культиваторів відносять:
- Ціна: електричні культиватори дешевші за бензинові в 2-3 рази.
- Вага: Електричні моделі в середньому важать 7-12 кг. Бензинові – у 8-10 разів більше.
- Низька економічність: бензинові культиватори працюють на паливі, тому потребують постійної заправки.
- Прискорене технічне обслуговування: необхідно часто змінювати масло та перевіряти рівень палива.
- Неекологічність: викиди негативно впливають на довкілля.
Електричні культиватори
Деталі електричних культиваторів менше схильні до зносу. Техніка легка та маневрена – підходить чоловікам та жінкам. Електричні культиватори дешевші за бензинові і простіше в обслуговуванні.
При виборі культиватора орієнтуйтеся на ціль, що переслідується. Електричні моделі розраховані на ділянки з податливим ґрунтом. Бензинові культиватори – розпушують тверду неорану землю.